Jesteś tutaj: Start / AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Młodzi czytelnicy o książkach

Przejdź do - Młodzi czytelnicy o książkach

Na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci w filii w Żarkach-Letnisku młodzi czytelnicy rozmawiali o książce Grzegorza Strzebońskiego „Mój tata ma brata czyli rymowanki o rodzinie”.

7 maja 2024
Czytaj więcej o: Młodzi czytelnicy o książkach

Strażacy pielgrzymowali do Leśniowa

Przejdź do - Strażacy pielgrzymowali do Leśniowa

W niedzielę, 5 maja, z okazji dnia św. Floriana do Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin na uroczystą pielgrzymkę udały się reprezentacje jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych RP z terenu powiatu myszkowskiego wraz ze swoimi rodzinami. W Pielgrzymce wzięły udział wszystkie jednostki z Gminy Poraj.

6 maja 2024
Czytaj więcej o: Strażacy pielgrzymowali do Leśniowa

Konkurs fotograficzny – Turystyka Motorowa w Obiektywie

Przejdź do - Konkurs fotograficzny – Turystyka Motorowa w Obiektywie

Porajski Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego zaprasza wszystkich członków PTTK w Polsce do udziału w konkursie fotograficznym „Turystyka Motorowa w Obiektywie”. Konkurs przeznaczony jest dla członków PTTK uprawiających turystykę motorową. Celem konkursu jest promocja turystyki motorowej.

5 maja 2024
Czytaj więcej o: Konkurs fotograficzny – Turystyka Motorowa w Obiektywie

Sezon żeglarski otwarty!

Przejdź do - Sezon żeglarski otwarty!

Za nami oficjalne otwarcie sezonu na Marinie Poraj. Było oficjalne podniesienie bandery, rozmowy o planach na nadchodzący sezon, otwarcie wystawy marynistycznej, a wszystko to wypełniła muzyka towarzysząca drugiej edycji Jurajskiego Festiwalu Żeglarskiego. 27 kwietnia należał w Gminie Poraj do żeglarzy i sympatyków żeglarstwa, którzy spotkali się na terenie „Mariny Poraj”, by wziąć udział w oficjalnym otwarciu sezonu. Organizatorami tego przedsięwzięcia byli: Gmina Poraj, Stowarzyszenie Marina Poraj i Gminny Ośrodek Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła wójt Gminy Poraj – Katarzyna Kaźmierczak.

4 maja 2024
Czytaj więcej o: Sezon żeglarski otwarty!

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Poraju

Przejdź do - Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Poraju

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja odbyły się tradycyjnie w kościele parafialnym pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Poraju, a następnie pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie złożono wiązanki kwiatów. W wystąpieniu okolicznościowym wójt Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak zaakcentowała znaczenie ustawy zasadniczej i 20. Rocznicę wejścia Polski do UE. Uroczystości uświetniła Orkiestra Dęta z Choronia.

4 maja 2024
Czytaj więcej o: Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Poraju