Jesteś tutaj: Start / IMPREZY CYKLICZNE

IMPREZY CYKLICZNE

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Aktualny kalendarz na stronie Gminny Ośrodek Kultury w Poraju: http://gokporaj.pl/wydarzenia/

 

IMPREZY CYKLICZNE W GMINIE PORAJ:

DNI GMINY PORAJ - to święto całej Gminy-potężna scena, wspaniała gra światła i dźwięku, gwiazdy z pierwszych miejsc list przebojów, goście z zagranicy, delegacje z zaprzyjaźnionych miast, a wszystko  malowniczej scenerii Zalewu Porajskiego. (Jastrząb)

FESTIWAL PIOSNEK JANUSZA GNIATKOWSKIEGO - ogólnopolski festiwal poświęcony twórczości tego wybitnego artysty-piosenkarza, Honorowego Obywatela Gminy Poraj. (Poraj, Jastrząb)

FOLKLORIADA JURAJSKA - impreza folklorystyczna, plenerowa o zasięgu ogólnopolskim na którym występują także zagraniczne zespoły folkowe. W czasie jej trwania można posłuchać muzyki ludowej, obejrzeć wspaniałe wytwory rękodzieła ludowego i malarstwa, a także skosztować regionalnych wyrobów oraz produktów kulinarnych. (Żarki Letnisko)

IMIENINY HRABINY - któż nie chciałby takich imienin: kilka tysięcy gości z kraju i z zagranicy w pięknych epokowych strojach i w zabytkowych pojazdach z Dwudziestolecia Międzywojennego, do tego parada koni, przemarsz orszaku gości ulicami Żarek Letniska i niezapomniana muzyczna uczta. (Żarki Letnisko)

CHOROŃSKIE PRAŻUCHY - piękna sceneria pomnika przyrody-XVII-wiecznej Alei Lipowej w Choroniu, co roku przyciąga tłumy amatorów regionalnych potraw z ziemniaka. Obok programu artystycznego, odbywającego się na scenie, najistotniejszym bohaterem dnia jest ... ziemniak,w różnych postaciach i smakach. (Choroń)