Sezon żeglarski otwarty!

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
4 maja 2024

Za nami oficjalne otwarcie sezonu na Marinie Poraj. Było oficjalne podniesienie bandery, rozmowy o planach na nadchodzący sezon, otwarcie wystawy marynistycznej, a wszystko to wypełniła muzyka towarzysząca drugiej edycji Jurajskiego Festiwalu Żeglarskiego. 27 kwietnia należał w Gminie Poraj do żeglarzy i sympatyków żeglarstwa, którzy spotkali się na terenie „Mariny Poraj”, by wziąć udział w oficjalnym otwarciu sezonu. Organizatorami tego przedsięwzięcia byli: Gmina Poraj, Stowarzyszenie Marina Poraj i Gminny Ośrodek Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła wójt Gminy Poraj – Katarzyna Kaźmierczak.

"Cieszymy się, że tak duże grono miłośników szanty skorzystało z naszego zaproszenia. Wspaniale dopisała pogoda i humory. Zwyczajem soboty inaugurującej sezon żeglarski stał się Festiwal Żeglarski, który znakomicie wpisuje się w charakter tego dnia, tworząc niezapomniany klimat, który odnaleźć można tylko na Marinie Poraj. Zapraszamy przez cały sezon. Gmina Poraj to prawdziwy zalew atrakcji” - podsumowuje Katarzyna Kaźmierczak, wójt Gminy Poraj.

"Tego dnia nawet pogoda była naszym sprzymierzeńcem. Wystartowaliśmy o godz. 14.00, czyli o godzinę wcześniej niż planowaliśmy ze względu na dużą liczbę uczestników II Jurajskiego Festiwalu Żeglarskiego"- mówi dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury – Magdalena Ryziuk-Wilk, która tego dnia wspólnie z Adamem Zaczkowskim i Pawłem Hutnym - pomysłodawcami Festiwalu - poprowadziła przesłuchania.

Uczestnicy Festiwalu zmierzyli się w dwóch kategoriach: Kat. I (9-16 lat) i kat. II powyżej 16 lat. Uczestnicy młodszej kategorii byli oceniani przez jury w składzie: Magdalena Bednarkiewicz – piosenkarka, Mariusz Czernecki – muzyk - pianista, Przemysław Szymanek – muzyk – basista.

Dzieciaki zaprezentowały się świetnie. Z ogromną przyjemnością słuchało się każdego występu. Uśmiech, energia, piękne głosy i melodie, a nawet stylizacje – wszystko to sprawiło, że I część Festiwalu upłynęła w radosnej atmosferze.

Ostatecznie, jury uzgodniło następujący werdykt:
I MIEJSCE: ZESPÓŁ MORSKIE KIJANKI
II MIEJSCE: KINGA BOROŃ
III MIEJSCE: ZUZANNA PISARSKA
WYRÓŻNIENIA: MAGDALENA PAWŁOWSKA, VIVO STUDIO PIĘKNEGO GŁOSU, ZESPÓŁ NASTOLATKI – grupa młodsza, ZESPÓŁ NASTOLATKI – grupa starsza.

Każdy z występujących otrzymał reprodukcje obrazu Eweliny Kustra, dyplom, słodkości oraz karty upominkowe do Empiku. Nagrody laureatom wręczała wójt Gminy Poraj - K. Kaźmierczak.

Przesłuchania w kategorii II rozpoczęły się od godz. 16.30. Tym razem w roli jurorów sprawdzili się członkowie zespołu „Sąsiedzi” – gwiazda tegorocznego Festiwalu. W tej kategorii rywalizowało dziewięć podmiotów wykonawczych. Ze sceny płynęły piękne, muzyczne, morskie opowieści. Bogate instrumentarium, świetny repertuar i wysoki poziom wykonawczy sprawił, że publiczność bawiła się świetnie.

Jury uzgodniło werdykt przed godz. 20.00. Na scenie pojawili się wszyscy uczestnicy, a w oficjalnym wręczeniu nagród udział wzięli: wójt K. Kaźmierczak, fundatorzy nagród i jurorzy.

Pierwsze miejsce i nagrodę w wysokości 2000 zł ufundowaną przez „Tawernę Marina Poraj” zdobył ZESPÓŁ MORKI. W jego ręce oddana została również „Złota Cyja”, czyli trofeum festiwalowe. 1500 zł ufundowane przez firmę „MAS-CAR Ubezpieczenia” powędrowało do zdobywcy II miejsca - BARTŁOMIEJA ZABOROWSKIEGO. Jury postanowiło przyznać III miejsce ZESPOŁOWI ZAPALONYCH ZATOK i 500 zł nagrody finansowej. Wyróżnienie zaś przyznano ZESPOŁOWI WIECZNIE NIEWYSPANI i do nich powędrowała nagroda w wysokości 500 zł. Nagrody finansowe za III miejsce i wyróżnienie ufundowała firma Eco-Recykling. Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i reprodukcje obrazu autorstwa Anny Paterek.

Po wręczeniu nagród, przyszedł wyczekiwany występ Gwiazdy Festiwalu – zespołu Sąsiedzi. Serdecznie dziękujemy za współpracę przy organizacji tego wydarzenia: Centrum Integracji Społecznej w Poraju, KGW „Być Kobietą”, Spółdzielni Socjalnej „PORACTIVE”, OSP Jastrząb i OSP Kuźnica Stara. Dziękujemy Sponsorom II Jurajskiego Festiwalu Żeglarskiego: Tawerna Marina Poraj, MAS-CAR Ubezpieczenia, EcoRecykling Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Specjalistyczne BOCAR Sp. z o.o., BETICAR – wypożyczalnia sprzętu wodnego działająca na terenie Mariny Poraj, DACH-POL, EKOBRAM Ogrodzenia&Balustrady, OCGCHEMIA – autoryzowany dystrybutor produktów CRC w Polsce, Ośrodek Wypoczynkowy LEŚNA RADOŚĆ oraz PROTECTOR Security. Podziękowania kierujemy do patronów medialnych: szanty24.pl oraz Gazeta Myszkowska.

Ogromnie dziękujemy jurorom i uczestnikom Festiwalu. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się na kolejnej Festiwalowej edycji.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie